Jdi na obsah Jdi na menu
 


Černá
Základní barva. Pomáhá nám neztratit sebe sama v neklidu světa, učí nás analyzovat vlastní nitro, ale neuzavřít se a zůstat přístupný všem možnostem. Černá barva je mystická, může ukazovat potřebu se skrýt, může vyjadřovat krizi identity.

Žlutá
Zprostředkovává lehkost, radost a veselé uvolnění. její vibrace nás otevírají životu, podporují naši ochotu navazovat kontakty a poučovat se ze zkušeností a poznatků. Oživuje myšlení a povzbuzuje přenos impulsů. Podporuje metabolismus, pomáhá paměti a komunikaci.


Červená
Je barvou krve. Znamená pohyb, energii, životní sílu. Oživuje nás a dává nám činorodost, výkonnost, teplo, sílu a odvahu. Červená barva je extrovertní a stimulující.


Zelená
Je barvou přírody, náklonnosti, soucitu. Léčí nás a dává nám pocit vyrovnanosti a míru. Díky jí se můžeme zotavit, regenerovat a načerpat novou sílu. Podporuje empatii a náklonost k druhým lidem.


Zlatá
Mění porozumění v moudrost, podněcuje řešení psychických problémů, dává pocit bohatství, lesku a tepla. Vyjadřuje klid a vyrovnanost duše a těla.


Bílá
Je symbolem čistoty a nejvyšší dokonalosti. Opticky zvětšuje prostor a působí rozjasňujícím dojmem, je chladivá, dává čas a prostor k přemýšlení. Nepodporuje rozhodnutí.

Fialová
Fialová stejně jako modrá patří ke chladným barvám. Působí na centrální nervový systém uklidňujícím dojmem a vyvolává spánek. Pomáhá při meditaci, má zklidňující, téměř hypnotické účinky. Je to mystická barva, která je symbolem duchovna, ale i srdečnosti. Fialová je spojována s touhou po vědění. Je typická pro ty, kdo neustále touží po mystičnu v každodenním životě a inklinují k nerealistickým řešením


 

Oranžová
Odstraňuje těsné emocionální struktury, udržuje v pohybu životní energii. Obnovuje, oživuje a probouzí radost ze smyslových požitků. Vyjadřuje kreativitu a pocity štěstí. Má blahodárný vliv na trávení.

 


Světle modrá

Vyjadřuje pocit svobody, daruje nám inspiraci, pocházející z našeho nitra. Její vibrace připomínají nekonečnost nebe. Vyjasňuje a rozšiřuje duši i ducha.


 

Béžová
Béžová je nenápadná a nudná barva. Ve snech je symbolem konvencí, všednosti, je vnímána jako protipól fantazie.

 


Tmavě modrá

Přináší do naší duše klid, schopnost soustředit se na podstatné a hluboké poznání. Je barvou spolehlivosti, hloubky a míru. Podporuje intuici a celkově uklidňuje.

 


Tyrkysová

Jasná, zelenkavá modř symbolizuje v mnoha kulturách svobodnou duši. Je synonymem čestného jednání, přátelství, komunikace i krásy, humoru a šarmu. V negativním chápání je tyrkysová symbolem sobectví a nezdravé touhy po uznání.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

-....

(AAA, 16. 1. 2012 17:14)

oprava:tu

...

(AAA, 16. 1. 2012 17:13)

Super.Budou ty i další bravy ?

dobrý

(tynka , 3. 5. 2011 17:32)

mooooooc dobrý!!!!!!!!